Strona główna

Rewolucyjne zmiany w VAT wyzwaniem dla księgowego w 2014 r.

Konferencja w Łodzi, która odbyła się 12 lutego 2014 r., stanowiła kolejne spotkanie w ogólnopolskim cyklu pod hasłem "Księgowy w epicentrum zmian w VAT, cyfryzacji i globalizacji – wyzwania roku 2014". Prócz orzecznictwa w VAT i najnowszych zmian w podatku od towarów i usług, poruszano również tematy ważne dla pracy księgowego, korzystającego z nowoczesnych technologii w warunkach globalnej gospodarki.

 

 

 

                       

Rewolucyjne zmiany w VAT wyzwaniem dla księgowego w 2014 r.

 

Konferencja w Łodzi, która odbyła się 12 lutego 2014 r., stanowiła kolejne spotkanie w ogólnopolskim cyklu pod hasłem "Księgowy w epicentrum zmian w VAT, cyfryzacji i globalizacji – wyzwania roku 2014". Prócz orzecznictwa w VAT i najnowszych zmian w podatku od towarów i usług, poruszano również tematy ważne dla pracy księgowego, korzystającego z nowoczesnych technologii w warunkach globalnej gospodarki.

 

Zmiany w VAT to temat trudny, ale niezbędny dla każdego zawodowego księgowego. Trudno się zatem dziwić,
że konferencja zorganizowana przez łódzki oddział Stowarzyszenia Księgowych w Polsce i firmę Soneta, producenta oprogramowania enova, przyciągnęła tłumy. Wśród uczestników znaleźli się księgowi z renomowanych łódzkich biur rachunkowych, pracownicy banków, firm ubezpieczeniowych i dużych przedsiębiorstw prywatnych. W licznym gronie słuchaczy byli przedstawiciele środowiska akademickiego, studenci oraz członkowie Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w Łodzi.

 

Konferencja poprzedza ogólnopolski konkurs "Księgowi Przyszłości", którego organizatorami są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i firma Soneta. 

 

Cieszę się, że konferencja w Łodzi wzbudziła tak duże zainteresowanie. Zarówno konferencja, jak i konkurs "Księgowi Przyszłości", do którego eliminacje rozpoczną się w kwietniu br., mają zmienić wizerunek księgowego - pokazać go jako eksperta, który nie tylko prowadzi księgi rachunkowe, ale także potrafi zarządzać finansami firmy i doradzać zarządowi. Konkurs nie tylko upowszechni wiedzę o zawodach związanych z rachunkowością, ale także posłuży integracji środowiska. – powiedziała Bożena Wilk, Prezes Zarządu Oddziału Okręgowego w Łodzi Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

 

Planując projekt, mieliśmy świadomość, że tematyka konferencji jest niezwykle istotna dla każdego pracownika szeroko pojętej księgowości. Cieszymy się z tak ogromnego odzewu ze strony uczestników i to we wszystkich sześciu miastach, w których zorganizowano spotkania – mówi Robert Czuła prezes zarządu z firmy Soneta Sp. z o.o., współorganizator wydarzenia. – Niestety, liczba miejsc była ograniczona i na spotkanie w Łodzi mogliśmy zaprosić tylko część chętnych.

 

Na konferencji, zorganizowanej w Centrum Biznesowym SYNERGIA w Łodzi, z uczestnikami wiedzą dzielili się polscy eksperci z finansów i rachunkowości. Adam Bącal (absolwent Wydziału Prawa i Administracji UJ, sędzia NSA, specjalizujący się w problematyce prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem podatku od towarów i usług, autor licznych publikacji podatkowych) odniósł się do najnowszego orzecznictwa obejmującego VAT, jak również do aktualnych zmian w podatku od towarów i usług. Dr Jerzy Hejnar (pracownik naukowy i wykładowca z Katedry Rachunkowości Finansowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie) wraz z Jadwigą Wojtas (dyrektor ds. produkcji i rozwoju systemu enova z firmy Soneta Sp. z o.o.) omawiali temat „Cyfryzacja i globalizacja, czyli elektroniczne dowody księgowe, a ustawa o rachunkowości”. O „optymalizacji księgowania papierowych faktur” mówił Marcin Muszyński, specjalista ds. optymalizacji z firmy SaldeoSMART.

 

Konferencja w Łodzi była czwartym spotkaniem, pierwsze odbyło się 3 lutego 2014 r. we Wrocławiu, drugie – 5 lutego 2014 r. w Krakowie, a trzecie - 6 lutego 2014 r. w Warszawie. Przed nami jeszcze konferencje w Bydgoszczy (18 lutego) i w Poznaniu (25 lutego). Więcej informacji na www.ksiegowiprzyszlosci.pl/konferencje.

 

********

Patroni honorowi konkursu: Minister Gospodarki, Minister Administracji i Cyfryzacji

Partnerzy honorowi konkursu: Prezes Związku Banków Polskich, Prezes Business Centre Club

Partner wspierający: SaldeoSMART

Partner strategiczny konkursu: Wolters Kluwer S.A.

Patroni merytoryczni konkursu: Przewodniczący Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Rektor Szkoły Głównej Handlowej, Prezes Zarządu Studenckiego Forum Business Centre Club, Prezydent AIESEC Polska

Patroni medialni konkursu: PAP Biznes, Money.pl, Vat.pl, Pit.pl,  Kariera w Finansach.pl, ERP-view.pl, capital24.tv, Rachunkowość,  Świat Księgowych

 

Organizatorzy:

 

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

Najstarsza i największa polska organizacja skupiająca przedstawicieli środowiska zawodowego związanego z rachunkowością i finansami. www.skwp.pl

 

Soneta Sp. z o.o.
Wiodący technologicznie producent oprogramowania dla biznesu - enova,
tworzonego przez ekspertów
z dziedzin zarządzania, finansów i księgowości, handlu oraz kadr i płac. www.enova.pl   

 

Biuro prasowe:

Dominika Kozłowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ,697 779 708

Kamila Supron-Kalinowska, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , 606 445 902