Strona główna

L(a)unch your career - umów się na lunch z potencjalnym pracodawcą

L(a)unch your career -umów się na lunch z potencjalnym pracodawcą

 

 

Prężnie rozwijająca się od dwóch lat Fundacja Rozwoju Zawodowego Quantitative Finance, popularyzująca branżę finansów ilościowych w Polsce, organizuje innowacyjny projekt dla studentów kierunków ścisłych. L(a)unch your career pozwoli wyselekcjonowanym studentom na kameralne spotkanie w formie lunchu z dyrektorami, managerami, czy ekspertami z czołowych firm na polskim rynku finansów ilościowych i bezpośrednie zadanie pytania o karierę czy możliwości rozwoju. Ale to dopiero początek - lunch może przerodzić się w kilkumiesięczną opiekę mentorską nad studentem. 

Aktywność studentów na wykładach praktyków rynku organizowanych przez Fundację Rozwoju Zawodowego Quantitative Finance pokazuje, że studenci stawiają czoła wielu dylematom związanym z kształtowaniem swojej ścieżki kariery. Niemniej, nie są w pełni świadomi możliwości oferowanych przez rynek. Możliwość umówienia się na spotkanie z praktykiem jest dla studenta ograniczona, z drugiej strony pracownicy korporacji, nawet jeśli chętni do mentorowania młodszych, nie mają czasu na odpowiednie wyselekcjonowanie najciekawszych kandydatów i aranżację spotkań. Tę lukę ma wypełnić najnowszy projekt Fundacji.   

Projekt L(a)unch your career to cykl spotkań w formie lunchu, w których bierze udział niewielka grupa studentów oraz przedstawiciel firmy z sektora finansowego. W przeciwieństwie do wykładów, rozmowy mają kameralną formę, dając szansę studentom na zadanie dowolnego pytania oraz na zaprezentowanie się jako interesujący kandydat do pracy, mimo że spotkanie nie ma charakteru typowej rozmowy rekrutacyjnej. Przedstawiciel firmy zyskuje dojście do mocno rozdrobnionej grupy studentów o ścisłym umyśle, zainteresowanych rozwojem w finansach, wśród których być może odnajdzie kandydata do pracy w swoim zespole.

Więcej informacji na stronie quantitativefinance.org.pl/LYC.