Strona główna

Zaproszenie na konferencję naukową „Prawo handlowe 25 lat po transformacji ustrojowej. Doświadczenia i perspektywy”

Szanowni Państwo,

 

    W imieniu członków Koła Naukowego Prawa Spółek UMCS i Stowarzyszenia Promocji Nauk Prawnych z siedzibą w Lublinie, mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji naukowej „Prawo handlowe 25 lat po transformacji ustrojowej. Doświadczenia i perspektywy”, która odbędzie się na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na Wydziale Prawa i Administracji, Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5, w dniach 21-22 listopada 2014 r.

 

 

 

 Zagadnienia prawa handlowego mają duże znaczenie teoretyczne i praktyczne. Składają się na nie zwłaszcza kwestie podmiotowości, organizacji i funkcjonowania przedsiębiorców, zasad i skutków ich aktywności gospodarczej, stosunków prawnych z udziałem przedsiębiorców, a także ochrony własności intelektualnej.

 

Prawo handlowe w okresie ostatnich 25 lat było jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin prawa, z której albo w ramach której wykształciło się wiele dyscyplin specjalistycznych. Ze względu na dużą doniosłość jurydyczną i praktyczną, problematyka ta stale jest przedmiotem wielopłaszczyznowego zainteresowania w nauce prawa. Propozycja dyskusji w tym zakresie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom podsumowania doświadczeń, ale także zarysowania perspektyw rozwojowych prawa handlowego w kolejnych latach XXI wieku.

 

   Podczas konferencji planujemy dyskusję z zakresu szeroko rozumianego prawa handlowego i prawa własności intelektualnej przynajmniej w panelu eksperckim, młodszych pracowników nauki oraz studencko-doktoranckim.

 

Mamy nadzieję, iż zaproponowana tematyka konferencji spotka się z życzliwym zainteresowaniem nie tylko studentów, doktorantów oraz pracowników katedr prawa cywilnego i handlowego, ale także sędziów i przedstawicieli korporacji prawniczych. Dzięki temu konferencja może stać się miejscem wymiany poglądów i dyskusji między przedstawicielami nauki prawa i szeroko rozumianej praktyki.

 

   Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji i przedstawienia wystąpienia oraz jego tematyki do dnia 31 lipca 2014 r. na adres e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

 

  W razie potrzeby szczegółowymi informacjami służy p. Ernest Bucior, tel.: 661-603-780,  adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

 

 

Ernest Bucior

Koło Naukowe Prawa Spółek UMCS

 

Dr Grzegorz Kozieł

Stowarzyszenie Promocji Nauk Prawnych