Strona główna

Zapraszamy na konferencję Młodzi Prawnicy Usprawniają Państwo

Na konferencji przedstawiony zostanie podręcznik Prawne Vademecum Młodego Przedsiębiorcy, czyli wsparty stypendium im. Lesława A. Pagi – projekt inicjatyw Młodzi Reformują Polskę oraz Młodzi Prawnicy Usprawniają Państwo. Skierowany został  do młodych start-up'owców, którzy chcą rozpocząć pracę na własny rachunek, ale powstrzymuje ich niechęć do polskiej biurokracji: stosy niezbędnych formularzy, liczba procedur, które są czasochłonne, ale niezbędne, by rozpocząć działalność w Polsce.

 

Sam podręcznik to efekt wielomiesięcznej – kierowanej przez ekspertów z poszczególnych dziedzin prawa – pracy młodych prawników, studentów i doktorantów, którzy na kilkudziesięciu stronach zebrali esencję prawnej strony przedsiębiorczości. Odbiorca, który zetknie się z PVMP, znajdzie w nim elementarną wiedzę na temat poszczególnych form prowadzenia przedsiębiorstwa – pod lupę wzięta została, przynajmniej w podstawowym zakresie, każda z możliwości. W opracowaniu znaleźć będzie można także informacje o tym, jak wygląda sytuacja przedsiębiorcy jako podatnika, pracodawcy czy strony umowy cywilnoprawnej. W tej części czytelnik dowie się także o formach finansowania działalności, zarówno ze środków krajowych, jak i europejskich. W ostatniej części opracowania przeczyta natomiast, w jaki sposób może zakończyć prowadzenie działalności, pozna podstawowy przebieg procedury likwidacyjnej i upadłościowej.

 

Autorzy projektu  zapraszają na konferencję  i panel dyskusyjny,  który odbędzie się 8 maja 2015 r. o godz. 9.00 – 12.30 w auli im. prof. Witolda Świdy (sala 2D) przy ul. Uniwersyteckiej 7-10 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.