Strona główna

Fundacja Lesława A. Pagi

Fundacja im. Lesława A. Pagi od 2003 roku realizuje projekty szkoleniowo-edukacyjne dla studentów oraz absolwentów uczelni wyższych, a także dla uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

 

Programy przeznaczone dla studentów i absolwentów związane są z obszarami:

 

  • rynku kapitałowego (projekt Akademia Liderów Rynku Kapitałowego, CEE Capital Market Leaders Forum),
  • energetyki (Akademia Energii, Forum Nowa Energia),
  • ochrony zdrowia (Liderzy Ochrony Zdrowia),
  • technologii i innowacji (Young Innovators, Dzień Innowacji) ,
  • mediów i opinii publicznej (Akademia Analiz i Mediów).

Stypendyści Fundacji mają niepowtarzalną okazję uczyć się od najlepszych ekspertów oraz zdobywać praktyczne doświadczenie w ponad 70 firmach partnerskich w czasie płatnych staży, które często owocują ofertą stałej pracy. Obecnie Fundacja zrzesza około 1200 alumnów, którzy wspierają się wzajemnie prywatnie i zawodowo. Specjalnie dla alumnów Fundacja organizuje wieczorne, kameralne spotkania z największymi postaciami polskiej gospodarki.

 

Uczniom szkół ponadgimnazjalnych oferujemy udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej (SIGG), a zdolni maturzyści mogą ubiegać się o stypendium Indeks Start2Star na cały okres studiów.

 

Do misji Fundacji należy promowanie wysokich standardów etycznych oraz kultury organizacyjnej wśród przedsiębiorców. W związku z tym Fundacja co roku przyznaje Nagrodę Lesława A. Pagi skierowanej do biznesmenów, działaczy gospodarczych i społecznych oraz instytucji. Jest to honorowe wyróżnienie stanowiące upamiętnienie osoby i dzieł naszego Patrona.

 

Poza stałymi projektami, Fundacja organizuje konferencje, warsztaty i wykłady których prelegentami są wybitni specjaliści z polskiego i zagranicznego rynku.